ویژگی های درمانگر آنلاین

دسترسی راحت تر به درمانگر آنلاین:

افراد یک جامعه ممکن است به دلائل مختلفی درمانگر آنلاین را ترجیح دهند. دلائلی از قبیل مسافت زیاد، مشکل رفت و آمد، و یا حتی عدم تمایل شخصی به مشاوره حضوری . دسترسی به درمانگر آنلاین راحت است. به همین دلیل ممکن است به برطرف کردن موانع موجود برای دریافت مشاوره خانواده کمک کند. در زندگی رومزره آدما ممکن مشکلات یا اختلافاتی پیش بیاید که این نوع پیشامدها وصله ناجوری را به زندگی میچسباند در همین واسطه لازم است که با یک درمانگر آنلاین بتوانیم راه حلی پیدا کنیم و به این ولنگاری ها خاتمه بدیم . هر چند مشاوره خانواده بر اساس نوع حضوری یا غیر حضوری میتوان تقسیم کرد که ساده ترین راه برای گفتگو با مشاوره , مشاوره آنلاین است .

در مشاوره­ های آنلاین معمولا از گفتگوی آنلاین استفاده می­شود. اما یکی دیگر از مزیت­ های مشاوره آنلاین این است که در برخی از شرایط می­توان از قابلیت نوشتاری (چت نوشتاری) نیز بهره برد. نوشتن در شرایط مشخصِ درمانی می­ تواند به خودی خود نقشی موثر در تخلیه هیجانی و درنتیجه در تسکین فرد داشته باشد. نوشتن به ابراز خود، برون ریزی مشکلات و احساسات کمک می­کند و می ­تواند به افزایش خودآگاهی نیز منجر شود. با این وجود بهتر است در تفسیر نوشتارها دقت شود. چراکه نوشته فاقد لحن است و ممکن است تفسیرهای متفاوتی از آن بدست آید.

کمک درمانگر آنلاین به مردم:

مشاوره آنلاین همانند مشاوره های دیگر به افراد کمک می­ کند تا مشکلات خلقی، اجتماعی، فردی و بین فردی خود را حل کنند. در این نع مشاوره نیز به فرد پند و اندرز داده نمی­ شود. همچنین مشاور مسئولیت حل مشکلات را به جای فرد بر عهده نمی­ گیرد. در درمانگر آنلاین به شما کمک می­ شود تا به شیوه ای عینی به مشکلات نگاه کنید. به ابعاد مختلف مشکل برای فهم بهتر آن وضوح می­ بخشد و از توانایی­ های خود شما برای حل مشکلات استفاده می­شود. سلامت روان افراد از موضوعات بسیار مهم یک جامعه است.

طبیعت انعطاف پذیر درمانگر آنلاین مزیت های مختلفی در این راستا به همراه دارد. یکی از آنها این است که بعد مسافت مانع دریافت مشاوره نمی شود . مشاوره آنلاین محدودیت‌هایی دارد اما برای بسیاری از بیماران به یک منبع مهم درمانی تبدیل شده است. علیرغم کمبود تحقیقات انجام‌شده در مورد اثربخشی مشاوره روانشناسی آنلاین ، باید گفت که درمان الکترونیکی روش دیگری از ارائه خدمات درمانی را در اختیار متخصصان بهداشت روان قرار داده است.

حتما بخوانید
چگونه استرس طولانی مدت کودک خود را در زمان کرونا کاهش دهیم؟

 

آیا درمانگر آنلاین برای مردم مفید است؟

دلیل های مختلفی بر نتایج یک درمانگر آنلاین تاثیر می گذارد. این استدلال اگر منجر به اتحاد درمانی شوند تنیجه مفیدی حاصل می شود. موارد زیر به روشنی توسط پژوهش های اخیر گزارش شده اند.

  1. یکی از این عوامل دلیلی است که فرد براساس آن مشاوره آنلاین را انتخاب کرده است.
  2. دوم، مهارت­ های مشاور در کنترل جلسه به صورت آنلاین (از قبیل انتخاب نوع مداخله و تعداد یا ترتیب جلسات)
  3. سوم، میزان آشنایی مشاور و مراجع با مهارت­ های ارتباطی مبتنی بر اینترنت.
  4. چهارم، امکان خود آشکار سازی بیشتر در مشاوره آنلاین است.

پژوهش­ ها، همچنین رویکرد مثبت افرادی که درمانگر آنلاین دریافت کرده ­اند را گزارش کرده ­اند. این افراد میزان رضایت خود از مشاوره را در قشر بالایی گزارش کردند. به طور معمول افرادی که از روانشناسی آنلاین استفاده می کنند چندین دلیل برای رضایت خود دارند. راحتی، حفظ حریم خصوصی و دسترسی آسان ار این مواردند. یکی از تحقیقات  اخیر که در دانشگاه آمستردام هلند انجام شده اثربخشی مشاوره آنلاین در کودکان را بررسی کرد. کودکان 9 تا 15 سال در این پژوهش مورد مطالعه قرار گرفتند. افراد شرکت کننده در پژوهش بلافاصله بعد از جلسات مشاوره آنلاین مورد بررسی قرار می­گرفتند. نتیجه نشان می دهد که میزان احساس بهزیستی این افراد افزایش یافته است.

اضطراب درمورد محرمانه بودن و حریم شخصی:

حفظ اطلاعات شخصی مراجع کننده به عنوان یک نگرانی عمده در روان درمانی است و این موضوع در مشاوره آنلاین بیشتر و سخت تر می باشد. محرمانه بودن در روش های خدمات دهی آنلاین بسیار مهم است. از آنجا که اطلاعات به صورت آنلاین بین دو طرف منتقل می شوند نگرانی های را برای مراجعه کننده به وجود می آورد.

مشاوران و روان پزشکان وظیفه دارند تا تمام اطلاعات مربوط به مراجعه کننده را مخفی نگه دارند اما با این حال ممکن است در روش آنلاین امنیت سوابق و اطلاعات مشتری به خطر بیفتد. اما اکثر سایت ها سعی در محافظت از محرمانه بودن این اطلاعات سیستم های امنیتی دارند.

 

دلایل رایج انتخاب درمانگر آنلاین توسط مردم:

• درمان حضوری گران است و هزینه درمان آنلاین گاهی تا نصف هزینه درمان حضوری است که البته هزینه کامل این نوع از درمان به نوع خدمات و برنامه انتخابی شما بستگی دارد.

حتما بخوانید
بیش فعالی در کودکان به چه معنا است؟

• رفت و آمد مداوم به مطب می‌تواند ناخوشایند یا غیر ممکن باشد.

• مردم نگران ذهنیت دوستان و آشنایان خود نسبت به مراجعه آن‌ها به مطب‌های روانشناسی هستند.

• مراجعه‌کنندگان نگران هستند در هنگام ورود یا خروج از مطب افراد آشنا آنها را ببینند.

• مراجعه‌کنندگان در خانه، راحت‌تر هستند.

• درمان از طریق پیامک اجازه می‌دهد مراجعه‌کنندگان زمان بیشتری برای تفکر داشته باشند.

• کنسل‌کردن، برنامه‌ریزی مجدد یا تغییر متخصص خود در شبکه‌ای از درمانگران آنلاین برای مراجعه‌کنندگان آسان‌تر است.

• مراجعه‌کنندگانی که خواهان جلسات کوتاه‌تر هستند مشاوره روانشناسی آنلاینی را ترجیح می‌دهند.

آیا درمانگر آنلاین برای کاهش واهمه و استرس خوب است؟

اگر به هر دلیلی امکان دریافت مشاوره حضوری ندارید و برای مدیریت استرس خود به روان درمانی نیاز دارید، میتوانید از مشاوره آنلاین استفاده کنید. برخی مواقع ناتوانی در دریافت مشاوره حضوری یا حتی مشاوره تلفنی باعث افزایش استرس می شود. استرس مزمن باعث فرسایش تدریجی توانایی های ذهنی می شود. همچنین استرس می تواند باعث اجتناب از موقعیت هایی شود که در حالت طبیعی ضرورتی برای اجتناب از آنها وجود ندارد. در مشاوره آنلاین بسته به شدت استرس، رویکردهای درمانی متفاوتی را می تواند به کار برد. تکنیک هایی که در موارد اضطراری بکار برده می شوند با سایر موقعیت ها تا حدودی متفاوت هستند. همچنین پاسخ هایی که فرد به استرس نشان می دهد مختلف است و در انتخاب درمان تاثیر گذار می باشند.

عوامل ترغیبی و حتی تجربیات درون روانی بسته به معنا و توضیحاتی که افراد به آنها می دهند، احساسات مختلفی را فرا می خواند. این تفسیرها گاهی خودآیند هستند و به آنها افکار خودآیند نیز گفته می شود. دسترسی و تغییر در این افکار قابل یادگیری است. در جلسات مشاوره فرد با کمک مشاور خانواده و با تمرین، دسترسی و تغییر در افکار خود را می آموزد. با اصلاح افکار فرد به تفسیرهای واقع بینانه تری دست پیدا می کند. در نتیجه احساسات به لحاظ شدت یافتگی تعدیل پیدا می کنند.

Rate this post

مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *