مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره روانشناسی آنلاین

زمانی که افراد با مشکلی رو به رو می شوند ، خانواده و دوستان و به طور نزدیکان می توانند گزینه مناسب برای صحبت کردن باشند . اما زمانی که افراد با مشکلات خاص و مشکلات روحی و روانی رو به رو شوند ، به یک کمک حرفه ای نیاز دارند که بتواند بینش سازنده و نتایج ماندگار مورد نظر را برای فرد فراهم کند .این روز ها افراد در زندگی خود با مسائل و چالش های فراوانی رو به رو می شوند برای مثال مسائل مربوط به مشکلات خانوادگی و حل اختلاف های خانوادگی ، مشکلات زوجین ، تربیت فرزند و مشکلات تحصیلی مربوط به فرزندان ، مسائل و مشکلات مربوط به نوجوانان ، مسائل شغلی و ….  همگی مواردی هستند که هر فردی ممکن است در طول زندگی خود آن ها را تجربه کند و آنچه که مهم است چگونگی حل کردن آن ها می باشد زمانی که افراد نسبت به حل این مسائل آگاهی لازم را نداشته باشند تا بتوانند آن ها را به بهترین شکل حل کنند  و وضعیت ایجاد شده را بهبود ببخشند مشورت کردن با مشاوره روانشناسی آنلاین بسیار موثر خواهد بود.

روانشناسی

روانشناسی (Psychology) علمی است که به مطالعه رفتار و ذهن انسان ها می پردازند به طور کلی روانشناسی به مبحث رفتار و فرآیندهای روانی می پردازد . روانشناسی به تقویت زبان بدن، مهارتهای ارتباطی، مهارت اعتماد به نفس، مهارت های ابراز وجود اختصاص می یابد. روانشناسان به نگرانی های عاطفی ، خانوادگی، شغلی ، اجتماعی ، مدرسه و …. می پردازد و شما را در هنگام مواجه با این مسائل یاری می رساند.

مشاوره روانشناسی آنلاین

علم روانشناسی شامل

 • مطالعه رفتارهای انسان و پیامدهای آن
 • مطالعه فرایندهای روانی مثل احساسات، هیجانات و افکار
 • بررسی مغز و کارکردهای آن و نقش آن در رفتار و فرایند های روانی
 • پرداختن به اختلالات روانی و مشکلات سازگاری
 • بررسی سلامت روان و بهداشت روان
 • کمک به بهبود عملکرد انسان ها
 • مدیریت و مداخله در بحران

روانشناسی شامل دسته های مختلفی می باشد و یک مشاوره روانشناسی آنلاین می تواند در تمامی دسته ها به شما مشاوره ارائه دهد. مشاوره روانشناسی آنلاین بدون دغدغه شلوغی و ترافیک شهری در منزل به درمان عارضه ی ما می پردازد.

 

 

روش کار مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره روانشناسی آنلاین ارائه خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره غیرحضوری به صورت مشاوره اینترنتی می باشد که در مشاوره روانشناسی آنلاین ارتباط با مراجع از طریق وسایل ارتباطی الکترونیکی انجام می شود.که از طریق انواع برنامه های ارتباطی به صورت صوتی و یا مشاوره تصویری در زمینه بهداشت روان انجام می شود .پیشرفت دانش و تکنولوژی باعث رشد مداوم روانشناسی آنلاین شده است و افراد از طریق مشاوره با واتس آپ ، مشاوره با ایمو و مشاوره با اسکایپ و همچنین مشاوره تلفنی می توانند با روانشناسان در ارتباط باشند .

مشاوره روانشناسی آنلاینعلاوه بر مشاوره روانشناسی آنلاین، در سایت حال خوب متخصصان این سایت با معرفی مقالات و کتاب هایی در این زمینه نیز در جهت رفع مشکلات شما را یاری دهد.

حتما بخوانید
مشاوره اعتیاد در مرکز حال خوب زندگی

در این نوع مشاوره متخصصان کلینیک حال خوب با تکیه بر تجربیات چندین ساله خود راهکارهایی عملی را به شما ارائه می دهند تا بتوانید هر چه بهتر مشکلات خود را حل کنید. در این بین متخصصان ما اقدام به آموزش تکنیک ها و مهارت هایی می کنند که شما را در برابر چالش های پیش آمده یاری می کنند.

البته لازم به ذکر است که در مشاوره آنلاین روانشناسی بیشتر موضوعاتی همچون روابط بین فردی و چالش ها و مشکلات مورد درمان قرار می گیرد و دیگر مشکلاتی که شامل بیماری ها و اختلالات روانی است بایستی از طریق مراجعه حضوری صورت گیرد.

آیا درمان با استفاده از اینترنت موثر است؟

 آیا به اندازه درمان حضوری کارایی دارد؟

درمان حضوری برای برخی افراد بهتر است، اما مشاوره آنلاین به همان اندازه درمان موثری است و برای اکثریت مراجعه‌کنندگان اثربخش است. برخی از مطالعات، اثربخشی درمان از طریق اینترنت را اثبات کرده‌اند و این امر باعث شده است که این نوع از درمان تا حدی که به یک جایگزین و مکمل مناسب برای درمان داخل مطب تبدیل شود. حتی افرادی هم وجود دارند که زمان و توانایی مالی درمان در مطب را دارند اما درمان اینترنتی را انتخاب می‌کنند.

دلایل رایج انتخاب مشاوره روانشناسی آنلاین توسط مردم

 • درمان حضوری گران است و هزینه درمان آنلاین گاهی تا نصف هزینه درمان حضوری است که البته هزینه کامل این نوع از درمان به نوع خدمات و برنامه انتخابی شما بستگی دارد.
 • رفت و آمد مداوم به مطب می‌تواند ناخوشایند یا غیر ممکن باشد.
 • مردم نگران ذهنیت دوستان و آشنایان خود نسبت به مراجعه آن‌ها به مطب‌های روانشناسی هستند.
 • مراجعه‌کنندگان نگران هستند در هنگام ورود یا خروج از مطب افراد آشنا آنها را ببینند.
 • مراجعه‌کنندگان در خانه، راحت‌تر هستند.
 • درمان از طریق پیامک اجازه می‌دهد مراجعه‌کنندگان زمان بیشتری برای تفکر داشته باشند.
 • کنسل‌کردن، برنامه‌ریزی مجدد یا تغییر متخصص خود در شبکه‌ای از درمانگران آنلاین برای مراجعه‌کنندگان آسان‌تر است.
 • مراجعه‌کنندگانی که خواهان جلسات کوتاه‌تر هستند مشاوره روانشناسی آنلاین را ترجیح می‌دهند.
 • بعضی از مراجعه‌کنندگان احساس می‌کنند درمان از طریق اینترنت محرمانه‌تر است.
 • مراجعه‌کنندگان در صورت مریض بودن یا گرفتاری مجبور نیستند مشاوره را کنسل کنند.
 • مشاوره روانشناسی آنلاین به نفع افرادی است که ‌نمی توانند تا دفتر درمانگر رانندگی کنند.
 • این نوع درمان گزینه مناسبی برای افراد دارای معلولیت است.
 • این نوع درمان به نفع افرادی است که در معرض رابطه سوء استفاده‌گرایانه قرار می‌گیرند و به نفع افرادی است که قصد دارند بدون اطلاع شریک خود درمان شوند.

مشاوره روانشناسی آنلاینبرای متخصصان درمان هم مزایای خاصی دارد:

 • برای پاسخ به مراجعه‌کنندگان و ارائه پاسخ‌های بهتر زمان بیشتری وجود دارد.
 • دسترسی به اطلاعات مختلف در شرایطی که بیمار حضور نداشته باشد، آسان‌تر است.
 • متخصصان درمان می‌توانند آسایش بیشتری داشته باشند.

مزایای مشاوره آنلاین چیست ؟

 • امن و مطمئن بودن :

از اصول اساسی هر جلسه مشاوره رازداری و امن بودن آن می باشد که در مشاوره آنلاین نیز به این اصل دقت می شود و به صورت کاملا محرمانه انجام می شود حتی گاهی اوقات ممکن است افراد نسبت به این موضوع که شناخته نشوند ، حساس هستند و به همین دلیل با این روش می توانند به راحتی از امکانات کلینیک روانشناسی آنلاین استفاده کنند .

 • دسترسی آسان:

افراد بدون مراجعه حضوری می توانند از خدمات مشاوره بهره مند شوند و در صورتی که افراد به دلیل دور بودن مسیر ها یا به دلیل ساکن بودن در خارج از شهر و دسترسی سخت به تهران و یا همچنین به دلیل شاغل بودن و مشغله شغلی و خانوادگی و فرزند کوچک و یا به دلیل داشتن مشکلات جسمانی نمی توانند به صورت حضوری به مرکز مشاوره مراجعه کنند می توانند از مشاوره و روانشناسی آنلاین بهره مند شوند . همچنین افرادی که در خارج از کشور سکونت دارند برای ارتباط با روانشناسان ایرانی که از فرهنگ یکسانی برخوردارند می توانند به صورت آنلاین در ارتباط باشند .

 • درمان اثر بخش:

در مشاوره غیرحضوری نیز به صورت کامل استاندارد های مرتبط با شیوه های درمانی روانشناختی رعایت می شود و درمانگر در ایجاد درمان اثر بخش و مناسب برای فرد در ارتباط با مسئله تلاش خواهد کرد .

 • سریع و در زمان مناسب بودن :

گاهی اوقات ممکن است با شرایط بحرانی رو به رو شده و توانایی و قدرت کافی برای حل آن را نداشته باشید برای مثال زمانی که با همسر خود با مشکل مواجه می شوید و نمی دانید که چه عکس العملی باید نشان دهید و یا زمانی که آگاه می شوید نوجوان شما با همسالان نا مناسب در ارتباط است و یا بسیاری مسائل دیگر که نیازمند راهنمایی سریع می باشد مرکز مشاوره آنلاین بهترین انتخاب خواهد بود .

حتما بخوانید
افسردگی چیست؟ هر آنچه باید در مورد افسردگی بدانید

 

روانشناسی و مشاوره آنلاین در زمینه های بسیاری نظیر مشاوره فردی آنلاین برای درمان اختلال های روانی ، افسردگی ، اضطراب ، مشکلات فردی و ارتباطی و مشاوره خانواده آنلاین برای حل اختلاف های خانوادگی ، ارتباط زوجین ، ارتباط با فرزندان و به عبارتی کلی تر برای داشتن خانواده سالم و همچنین مشاوره ازدواج آنلاین ، مشاوره شغلی آنلاین و مشاوره تحصیلی آنلاین و…. فعالیت می کند .

نتیجه‌گیری

مشاوره روانشناسی آنلاین، روشی جدید برای دریافت خدمات ارزشمند به شیوه‌ای متفاوت است. روشی که به نیازها و ترجیحات مردم به شیوه بهتر پاسخ می‌دهد و نتیجه طبیعی فن‌آوری پیشرفته برای خواسته‌ها و نیازهای ما می‌باشد.

مطابق با آمارهای جهانی، یک نفر از هر پنج نفر با بیماری روانی دست و پنجه نرم می‌کند، اما تنها یک سوم از این افراد به دنبال درمان روانشناسی هستند. در نتیجه افرادی هم هستند که می‌توانند از درمان بهره‌مند شوند، اما فکر می‌کنند به درمان نیاز ندارند، چون استفاده از این خدمات از لحاظ اجتماعی مناسب نیست. مشاوره روانشناسی آنلاین نوعی کمک به این افراد است تا درمان موردنظر خود را پیدا کنند.

 

 

 

Rate this post

مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *