به تدریج همه زن و شوهر ها در زندگی روزمره خود با چالشی جدی از مشکلات رو به رو هستند ، اما برای حل این مسئله و واکنش هر کدام نسبت به معضل ایجاد شده بسیار دربردارنده اهمیت است، افرادی که با آگاه بودن و سلامت روانی خودشان را می خواهند رابطه های خود را پایدار نگه دارند به دنبال رفع مشکل خود می گردند و هر گونه اختلالات و مشکلات زناشویی شان را با کمک یک مشاور خانواده حرفه ای درمان پیدا می کنند.

هر گونه مداخله یا بی اعتمادی را به رابطه خود راه نمی دهند و تمام تلاششان این است به همراهی و همدلی یکدیگر به رفع و فضل مکشلات خود بپردازند.  ضرورت مشاوره زناشویی در بیشتر رابطه ها  میان زوجین مشاهده می‌شود. استفاده از خدمات مشاوره مشکلات زناشویی ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد. احتمالا شنیده باشید که در یک روابط زناشویی مشکلات زیادی پیش می‌آید و دعواهای زناشویی بخشی از یک زندگی عادی محسوب می‌شوند.

 

زیان مشکلات زناشویی

بله در زندگی مشترک روزهای خوب و بد خیلی زیادی وجود دارد، اما باید مطلع باشید که در روابط سالم اختلاف نظرها به زوجین اجازه رشد و تعادل داده و در طولانی مدت باعث تندرستی رابطه زناشویی می‌شود. دیده شده اما در بعضی از  روابط، بین زوجین با وجود معضلات پیچیده، اول برای حل آن‌ها در تلاش هستند؛ ولی بعد از مدتی دیگر آن انرژی سابق را نداشته و اوضاع بدتر می‌شود. اما با استفاده از مشاوره زناشویی می‌توانید این مشکلات را از بین برده و به رشد رابطه‌ تان کمک کنید. همینطور در همین مسئله با بخشی از مشکلات جنسی بین زوجین همراه شما هستیم .

دگرگونی رابطه میان زن و شوهر،در دهه‌های پیش ، قابل شک نیست. بعضی، تحولات موجود، از آن رو که به افزایش اختلاف ها و از فرط‌ طلاق انجامیده است نگران کننده برآورد می‌کنند و بعضی آن را ناشی از تغییراتی می‌دانند که در روند عرضه های اجتماعی و دستیابی به نقطه‌ی اعتدال نو و جدید، اجتناب‌ناپذیر و گاهی هم مطلوب می‌نماید. نگاه نقد به این دگرگونی ها و بررسی و تحلیل تأثیر عوامل مؤثر بر آن، از دو جنبه دارا اهمیت است؛ هم به لحاظ اظهار بیان مسئولیت‌های فردی زن و مرد به عنوان دو رکن پیوند خانوادگی و هم به لحاظ بیان مسئولیت نهادهای اجتماعی؛

حتما بخوانید
ناتوانی جنسی | 5 علت شایع ناتوانی جنسی | حال خوب

اگر نقطه‌ نسبی در مشکلات زناشویی را رابطه‌ای بدانیم که نتیجه آن از یک طرف آرامش روانی و احساس مسالمت آمیز و از سوی دیگر ارتباط بین هر یک از زوجین در عملکردهای مورد انتظار از آنان باشد و البته آرامش و روابط را نیز بر اساس آموزه‌های فلسفی تفسیر کنیم،و حتی می‌توان این رابطه را فراتر از سازگاری در نظرگرفت.

 

 

 راههای پیشگیری از مشکلات زناشویی

وقتی ارتباطات احساسی شما با نامزدتان به تدریج کم می شود ، بر این بارو خیال میکنید که علاقه و رغبت خود را به او از دست داده اید و به همین دلیل او را رها می کنید. اما آیا تابه حال به این فکر کردید که روابط جنسی اگر با همسرتان خیلی کمرنگ و بی بخار باشد چه باید بکنید؟ مباشرت وظیفه بسیار مهمی در ازدواج دارد، ولی با اینحال زوج های زیادی بدون آن زندگی خود را سر میکنند. زندگی بدون این رابطه با همسر چه به خاطر کمبود علاقه به او یا کمبود شور و احساس عشق و محبت باشد.

بی برو برگرد همه مطلع هستند که رابطه جنسی اساسی ترین جزء همه ی ازدواج هاست. پس اگر یک یا هر دوی زوجین علاقه و رغبت خود را از دست دهند دلیلی است بر ایجاد مشکلات زناشویی. (بعد از مسائل مالی، مسائل جنسی دومین و اساسی ترین دلیل برای طلاق شناخته شده است). هرگز ناامید نشوید. راه های زیادی برای جلوگیر از پیامد این گونه مشکلات وجود دارد . در اینجا سه راه برای شروع جدید دوباره به زندگیتان برای شما فراهم آورده شده است.

1- دو طرفه قضاوت کنید

2- همیشه تنوع را به یاد داشته باشید.

3- مسائل را با فکر بازتر بنگرید

این اختلاف ممکن است بی بند و باری های زیادی را به وجود می آورد ، با یک مشاور در ارتباط باشید تا بیشتر از این به زندگی خودتان لطمه جدی وارد نکنید. و همچنین بتوانید با این روند احساس امنیت و لذت شادی را درخود پدیدار کنید.

 

ضرورت مشاوره مشکلات زناشویی

مشکلات زناشویی می‌توانند پیامدهای زیادی برای رابطه های جنسی به همراه داشته باشند. همچنین معضلات در رابطه جنسی نیز می‌تواند دلیلی برای مشکلات و تفاوت ها و اختلافات در دیگر زمینه‌ها باشد. گاهی رابطه به طور مکرر کم می‌شود، از سوی طرف مقابل رد می‌شود یا از رابطه جنسی بیشتر به عنوان ابزاری برای چانه زنی و باج گیری استفاده می‌شود. برای حل مشکل و رفع سوء تفاهم، باید از تکنیک های مختلفی استفاده کرد که با کمک روانکاو و مهارت های فردی انجام می شود، حرف زدن با یکدیگر همیشه به عنوان یک راه کار موثر پیشنهاد می شود. زیرا با صحبت کردن می توان به نقطه مشترکی رسید و مشکلات زناشویی را حل کرد.

Rate this post

درمان مشکلات جنسیدرمان مشکلات زناشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *