مشاور خانواده | برای چه مشکلاتی به مشاوره خانواده مراجعه کنیم؟

مشاور خانواده

خانواده یکی از رکن های اساسی و اصلی است. خانواده در جامعه در بین دوستان و آشنایان از اهمیت زیادی برخوردار است، خانواده از ازدواج دو جنس مخالف با هم تشکیل می شود که باعث می شود چارچوب یک سری مسائل مثل حریم خانوادگی، مسائل جنسی و… رعایت شود. و برای مسائل و حل چالش ها بهتر است از مشاور خانواده راهنمایی بگیریم.

از مهم ترین نیاز هر شخص داشتن خانواده شاد و پرانرژی است. هر شخص قطعا نیازهای زیادی برای زندگی دارد که می توان مهم ترین آن را خانواده گفت و بعد از آن روابط اجتماعی و اعتماد به نفس داشتن و… است.

از زمانی که بشریت به وجود آمده است انسان برای خانواده اش تلاش می کند، بهترین و بدترین کارها را برای حفظ خانواده انجام می دادند. چه جنگ هایی که برای حفظ خانواده شکل گرفت و چندین تن از انسان ها به خاطر این موضوع جان خود را از دست دادن، و چقدر پیشرفت ها در کشورها به خاطر خانواده شکل گرفت.

مشاور خانواده در مراکز مشاوره، راهنمایی های کامل و جامع می دهند، حتی می توان از مشاوره آنلاین سایت حال خوب مشورت گرفت، و افراد مشکلات خود را به صورت غیرحضوری و بدون رودروایسی بیان کنند.

ممکن در یک خانواده مشکل فقط مخصوص یک نفر نباشد لذا به صورت گروهی مشاوره می شوند، مثال:

ممکن است زن و شوهر با هم ارتباط خوبی نداشته باشند نزد مشاور خانواده می روند که مشکل خود را رفع کند، یا کودک لجبازی داشته باشند برای کودک خود نزد مشاوره کودک می روند، و مثال هایی زیاد دیگر…

هر خانواده ای ممکن است مشکلات ریز و درشتی داشته باشد که از عوامل مختلفی شکل می گیرد در قدیم از کدخدا برای راهنمایی و رفع مشکلات کمک می گرفتن و امروزه به دلیل گسترش مشکلات و انواع زیاد آن باید به مشاوره خانواده مراجعه کرد که اطلاعات بیشتری دارند.

مشاور خانواده

چرا مشاور خانواده؟

شاید از خود بپرسید چرا ما به مشاوره خانواده احتیاج داریم؟ یا چگونه از مشاوره خانواده کمک بگیریم؟

همه ی انسان ها در تلاش هستند که زندگی سالم و شادی داشته باشند اما این براحتی نیست باید چه کرد؟ فرض کنید یک شرکت می خواهید تاسیس کنید اگر خودتان مهندس آن کار باشید قطعا به تنهایی و بدون دانش دست به همچین کاری نخواهید زد، ابتدا تحقیق و جستجو میکنید و اطلاعات کافی دریافت می کنید و به افراد متخصص این امر مراجعه می کنید تا از دانش ها راهنمایی  آنها بهره ببرید.

خداوند مشورت گرفتن را به ائمه ما سفارش کرده اند لذا ما نیز برای هر مشکل و سوال باید از افرادی که در این زمینه مهارت دارند مشورت بگیریم. دلیل مشورت گرفتن ما این است که از ضرر و مشکلات آن کار جلوگیری کنیم پس با مشورت کردن و بالا بردن آگاهی می توانیم به نتایج بهتری دست یابیم.

در مورد زندگی نیز به همین گونه است باید از مشاوره خانواده کمک بگیریم مخصوصا در مسائل خانوادگی، اگر در مورد موضوعی ندانیم باید از مشاوره کمک بگیریم. اکنون زوج هایی زیادی هستند که قبل از تشکیل زندگی مشترک به نزد مشاوره قبل از ازدواج می روند تا آن مشاوران بتوانند آنها را راهنمایی کنند.

حتما بخوانید
والدین کنترلگر چه تاثیرات منفی بر فرزندان دارد؟

همان که وقتی کمرمان درد میگیرد، همه می گویند نزد پزشک متخصص برو، کسی نمی گوید بیا خودم بهت دارو میدم چون در حیطه ی آنها نیست و شما را نزد متخصص راهنمایی می کنند، که تجربه آن کمک بگیرید و با توجه به تخصص و تجربه اش شما را درمان می کند.

مشاور خانواده

حال اگر با همسرتان یا فرزندنتان دعوا کرده باشید و به مشکل بخورید اینجاست که همه متخصص میشن و میخواهند راهنمایی کنند یکی میگوید کم محلی کن خودش سمتت میاد، یکی قرص توصیه میکنه دیگری میگه بهت احترام نمیزاره؟ تو هم بی احترامی کن تا قدر عافیت رو بدونه.

حتما خودتان دیده اید که انسان های زیادی از این نظرات کارشناسی می دهند و در زندگی دیگران دخالت می کنند. شاید در اینجا سوال برایتان پیش بیایید که چرا همه نظر کارشناسی می دهند در حالی که متخصص نیستن؟

چون تمام افراد فکر می کنند که میدانند در حالی که اشتباه است. همه ی ما برای داشتن زندگی شاد و خوشبخت باید به یک راهنما و متخصص خوب یعنی مشاور خانواده مراجعه کرد.

آیا برای هر مشکلی به مشاوره مراجعه کنیم؟

مشاور خانواده در بیشتر مسائل می تواند راهنمای خوبی باشد. اما در برخی مسائل واقعا نیاز مشاوره خیلی احساس می شود که این مسائل تخصصی و پیچیده هستند که اگر از مشاور خانواده کمک نگیرید خیلی پیچیده تر می شود. مسائل زیادی وجود دارد که در ادامه این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

مشکلاتی که باهمسر به وجود می آید

در زندگی مدرن امروزی و با دیدن فیلم های ترکی که امروزه متاسفانه طرفداران زیادی پیدا کرده است، و زندگی خیلی از ایرانی ها را خراب کرده است. وقتی در زندگی آرامش ندارید قطعا باید به مشاور خانواده مراجعه کنید تا قبل از این که حرمت ها شکسته شوند چرا که بعد از این دیگر کار آسانی نیست.

می تواند گفت خیلی از زوج ها برقراری ارتباط درست با همسر خود را ندارند یا در دچار کم محلی و بی اعتنایی شده اند و… این ها راهکارهایی دارند که با مراجعه زود هنگام می توان به رفع این ها پرداخت و در زندگی به آرامش برسید.

مشاور خانواده

زمانی که فکر طلاق در ذهن شما وجود دارد

در زندگی هر زن و شوهری اختلاف و دعوا چیز طبیعی است و از قدیم گفتن که دعوا شیرینی زندگی است. ولی اگر این قهر و دعوا طولانی شوند در زندگی ممکن است نتایج منفی در بر داشته باشد، مثل طلاق گرفتن، پس حتما نزد مشاور خانواده بروید تا مشکل خود ارا حل کنید.

شاید در زمانی که دعوا یا قهر می کنید با خود بگویید به خانه نمی روم، این اختلاف و این طرز فکر تنها ممکن است که شما فکر کنید که دور بودن از همسر مفید است و این راهی برای طلاق می شود.

حتما بخوانید
زندگی سالم | 10 راز برای آرامش بیشتر در زندگی - مشاوره زندگی | حال خوب

مشکلات بین فرزندان و تربیت فرزندان

ممکن است فرزندان ناخواسته در خانواده  دچار مشکلاتی شوند که ممکن است نخواهید دیگر با همسر خود زندگی کنید. زوج باید به زندگی خود، اهمیت دهد. فرزندان بسیار باهوش و دانا هستند و اگر پدر و مادر رابطه خوبی نداشته باشند و دچار مشکل شده اند فرزندان سریع متوجه می شوید.

چالش های مرتبط با تربیت فرزندان

تربیت کودک یک مسئله گران قدر و مهمی است که باید در این زمینه آگاهی و اطلاعات خود را بالا برد. در اکثر خانواده، نمی دانند که کودک خود را با چه نوع تربیتی بزرگ کنند و به دلیل به نتیجه نرسیدن هر کدام یک تربیت جدا قائل می شود، و باعث می شود که کودک دچار دوگانگی شود و این دوگانگی آسیب های زیادی به آن وارد می شود. و برای بزرگ کردن کودک و نوع تربیت آن حتما نزد مشاوره کودک بروید و از آن کمک بگیرید.

رابطه والدین و فرزندان نوجوان

نوجوان سنی حساس و زود رنجی دارد و در تربیت نوجوان نیز باید تمام دقت را کرد زیرا که در این موقعیت سنی از سن کودکی در حال بزرگ شدن است و هنوز به سن جوانی نرسیده است و در این موقعیت بسیار حساس هستند، پس بجز پدر و مادر که در این زمینه می توانند نزد مشاوره نوجوان برود، خود نوجوان نیز می تواند برای رفع خیلی از مسائل از مشاوره کمک بگیرد.

مشاور خانواده

اعتیاد

اعتیاد ممکن است در هر خانواده ای، اعضای خانواده را درگیر کند و برای رفع آن باید به مشاوره مراجعه کرد تا قبل از اینکه خیلی دیر بشود و تمام اعضای خانواده را درگیر کرد.

خانواده گسسته

اگر که میبینید در خانواده ای اعضای خانواده با هم صمیمیت ندارند و به جای اینکه دور میز نهار باهم باشند بجای آن در صفحات اجتماعی حاضر هستند و حرف های صمیمی را در بیرون ازمنزل میزنند. این خانواده در خطر هستند و نیاز به مشاور خانواده دارند.

تنهایی

تنهایی به این معنی نیست که بعضی وقتها انسان دوست دارد تنها باشد یا برای تفریح و گردش با دوستان خود بخواهد بدون همسر و تنهایی بیرون برود، ولی اگر در خانواده ای یک نفر بجای امدن در جمع خانواده و همراه خانواده غذا خوردن ترجیح می دهد در اتاق خود تنها باشد و در جمع خانواده و دوستان نیست و معاشرتی ندارد این را می توان تنهایی معنا کرد.

ممکن است این افراد دچار افسردگی شده باشند و سلامت آنها به خطر بیفتد که باید به متخصص مراجعه کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که نیاز به مشاور خانواده را زیاد می کند که با مراجعه به مشاوره خیلی از کارها را می توان راحت تر حل کرد، مشاوره های زیادی وجود دارند مثل مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره نوجوان، مشاوره کودک، مشاوره طلاق، خانواده درمانی و… که در این سایت هر کدام را به طور کامل شرح و بیان کرده ایم.

4.9/5 - (15 امتیاز)

درمان مشکلات خانوادگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *