مشاوره آنلاین خانواده

خانواده از اصلی ترین پایگاه های زندگی هر فرد است که ایجاد تزلزل در هر کدام از بخش های آن ممکن است که می تواند زندگی افراد را دچار مشکلات زیادی کند. مشاوره خانواده و مشاوره انلاین برنامه ای برای راهنمایی و ارائه اطلاعات به همسران و اعضای دیگر خانواده در امور مربوط به مسائل زناشویی، بهبود ارتباطات والدین و فرزندان و آشنایی به امور بهداشتی خاص مانند مراقبت از کودک می باشد. خانواده را گروهی از افراد که در وراثت مشترک هستند و با هم احساس عاطفی دارند تشکیل می دهند، که شامل والدین و فرزندان می باشد که فرزندان آن خانواده از خون پدر و مادر هستند. اما این اصطلاح  با گسترش اعضای خانواده به واسطه ازدواج و فرزند آوری نیز تغییر نمی کند.

به واسطه رشد و پیشرفت خانواده، نگرانی هایی در رابطه با مسائل بهداشتی وسلامت فرزندان در دوران کودکی و در ادامه راه تحصیل و ازدواج آنها در والدین شکل خواهد گرفت. به همین منظور برای رشد سالم فرزندان و پیشرفت در آینده آنها و هم چنین استحکام بنیاد خانواده بهره گیری از مشاوره خانواده مجرب الزامی احساس می شود. تا بتوان مشکلات را براحتی حل و فصل کرد.

چرا استفاده از مشاوره انلاین خانواده؟

علی رغم رشد در استفاده از رایانه و اینترنت، استفاده از چنین فناوری هایی برای ارتباط با مشاورین خانواده کمک کننده است. که در وقت و زمان صرفه جویی کنید، هدف از ایجاد این بستر، راحتی برای مشتریان است تا بتوانند خیلی سریع و در مواقع خاص با مشاوره خانواده در ارتباط باشند مثلا بسیار اتفاق می افتد که یک خانواده با هم مشکل دارد و با هم صحبت نمی کنند و با همدیگر حاضر به مراجعه حضوری پیش یک مشاور نیستند، در این وضعیت مشاوره آنلاین خانواده می تواند کمک کننده باشد. با مشاوره آنلاین خانواده همه اعضا علی رغم حضور در جاهای مختلف می توانند همزمان با یک مشاوره ارتباط بر قرار کنند.

بر اساس آمار انجمن بین المللی ازدواج و مشاوران خانواده، 57 درصد از خانواده هایی که از طریق آنلاین مشاوره می گیرند موفق بوده اند و این در حالی است که تنها 42 درصد از خانواده ها از طریق مشاوره حضوری به نتیجه رسیده اند.

حتما بخوانید
زندگی سالم | 10 راز برای آرامش بیشتر در زندگی - مشاوره زندگی | حال خوب

مشاوره آنلاین

مزایای ویژه مشاوره انلاین خانواده

آسانی در برنامه ریزی مشاوره

درمان انلاین باعث می شود برنامه ریزی و رزرو جلسات مشاوره آسان تر باشد. مراجعه حضوری به خاطر بعضی مسائل مانند شلوغی و ترافیک و دیر رسیدن اعضای خانواده می تواند کنسل شود و تعیین زمان برای ملاقات مجدد سخت باشد، اما ارتباط به صورت آنلاین را می توان با ابزار هایی مانند Skype  یا Google Hangout به آسانی برقرار کرد.

هزینه کمتر نسبت به مشاوره حضوری

بسیاری از کلینیک های مشاوره خانواده، مشاوره آنلاین را برای راحتی مشتریان خود ارائه کرده اند که استفاده از این روش نیز کاهش هزینه 30 تا 50 درصدی را برای مشتریان به همراه دارد.

دسترسی راحت تر به مشاوره

بعضی افراد به خاطر دوری از مراکز مشاوره خانواده و بعضی مواقع به علت مشکلات جسمی و حرکتی مشاوره آنلاین را انتخاب می کنند. در وب سایت با راهنمایی ومشاوره، افراد می توانند سوالات خود را در بخش نظرات سایت بپرسند و جواب آن را از مشاورین دریافت نمایند.

محلی مناسب برای بیان سوالات عمومی

بعضی از سوالات و مشاوره ها در خصوص مسائل عمومی و ساده می باشد، به همین دلیل ارزش صرف وقت و هزینه برای مراجعه حضوری را ندارد. کاربران می توانند با درج سوال خود جواب خود را با راهنمایی حتی کاربران دیگر بگیرند.

راحت بودن در بیان مشکل

افرادی وجود دارند که به خاطر حس خجالت در بیان مطلب نمی توانند مشکلات خود را به دقت با مشاوره در میان بگذارند که این باعث ناتوانی مشاوره برای راهنمایی بهتر می شود.

مشاوره انلاین به کدام مسائل خانواده می پردازد؟

خانواده درمانی آنلاین می تواند هر نوع مشکل یا نگرانی را در خانواده حل کند. برخی از رایج ترین این موضوعات عبارت اند از:

  • ارتباطات اعضاء خانواده
  • مسائل اعتیاد اعضاء
  • مسائل خویشاوندی و فامیلی
  • وقایع آسیب زا مانند مرگ یا طلاق
  • مشکلات تحصیلی و مدرسه
  • مسائل رفتاری کودکان
  • خیانت همسران
  • حل اختلاف زوجین

مشاوره خانواده

نقش مهم اعضاء خانواده برای کمک به یکدیگر

خانواده می تواند نقشی اساسی در جریان مشاوره داشته باشد دلیل آن به خاطر هدف مشترکی است که اعضاء خانواده در یک محیط، زندگی مشترکی دارند. به همین جهت مشاوره از نظر بهره لازم را می برد و با ایجاد یک حس هم اندیشی اعضاء دیگر خانواده را نیز دخالت می دهد.

حتما بخوانید
مشاوره والدین و تربیت فرزند

با تفکر و هم اندیشی و مهم تر احساس مشترکی که وجود دارد خانواده می تواند یک تحلیل مقدماتی در رابطه با تصمیمات و رفتارها با هم داشته باشند. این احساس مشترک می تواند تمام جنبه های جسمی یا عاطفی در خانواده را شامل شود. به عنوان مثال اگر در خانواده افراد دیابتی وجود دارند با ارائه لیست غذای محدود کننده در بهبودی زود تر فرد تاثیر گذار باشند و یا به مثال دیگری می پردازیم خانواده برای حمایت از تلاش یکی از اعضای خانواده برای ترک سیگار، کشیدن سیگار را در خانه متوقف کنند. در تمام این موارد ذکر شده، خانواده جنبه های مختلفی از محیط را تغییر می دهد تا فرد مذکور موفق شود. بر خلاف مشاوره که نمی تواند تصویر فرضی‌‌‌ را از داخل خانواده داشته باشد اما اعضای خانواده با ارتباطات نزدیک با هم، وضعیت را تجزیه و تحلیل می کنند و پیشنهاد می دهند که چگونه می توانند آن را بهبود بخشند.

5/5 - (1 امتیاز)

درمان مشکلات خانوادگی

دسترسی راحت به مشاورهمشکلات خانوادگیهزینه کم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *