درمان اضطراب

درمان اضطراب اجتماعی ، بستگی به فرط علائم احساسی و جسمانی شما و چگونگی عملکرد روزانه ی شما دارد. طول درمان اضطراب اجتماعی نیز مختلف است. برخی افراد ممکن است به خوبی به درمان اولیه پاسخ منطقی ندهند و نیاز به گزینه‌های زیادی نداشته باشند، موقعی که برخی دیگر ممکن است نیاز به برخی تکلف حمایت و درمان‌های کامل داشته باشند. اثبات شده است که هم درمان‌ های دارویی و هم درمان‌های روان‌ شناسی، در درمان اختلال اضطراب تاثیر گذار هستند.

اختلال اضطراب اجتماعی عمومی، به بهترین روند به ترتیب مشاور و درمان پاسخ می دهد در حالی که درمان اختلال افسردگی اجتماعی به شکل روان‌شناسی، به ندرت نیز برای افراد مبتلا به این اختلال اکتفا می‌کند. به همین دلیل اگر شما مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی باشید یا تصور می کنید که مبتلا به این بیماری هستید، باید بدانید که می توانید بر آن غلبه کنید و درمان اختلال اضطراب به آسانی امکانپذیر است.

درمان اضطراب

تشخیص برای اختلال درمان اضطراب اجتماعی

آشفتگی اضطراب اجتماعی، یکی از معمولی ترین اختلالات افسردگی است. افراد مبتلا به این اختلال ، در موقعیت های اجتماعی کاملا احساس اسفناکی بودن و ناراحتی می کنند. آن ها خیلی نگران هستند که کار بسیار خجالت‌آوری یا تحقیرکننده ای انجام دهند یا اینکه بعضی ها در مورد آن ها بد فکر بکنند. این افراد خیلی موذب هستند و دائما احساس واعظ دارند.

در کل استراتژی هایی برای شما طراحی است تا برای درمان اضطراب اجتماعی از آن ها بهره خاص ببرید. این استراتژی ها به بهترین نوع شکل برای بزرگسالانی با علائم آرام تا متوسط این نوع از اضطراب و واهمه مورد استفاده قرار می گیرند. برای افرادی که علائم شدیدتری دارند، ما درمان اضطراب با یک متخصص سلامتی روان را توصیه می کنیم. اگرچه این استراتژی ها می توانند در خانه نیز برای درمان اختلال اضطراب اجتماعی شما مورد استفاده قرار بگیرند.

انواع مختلف پریشانی اضطراب با رویکردهای مختلف درمانی مداوا می شود. برخی از این موارد شامل موارد زیر است:

  1. اختلال هراس
  2. وسوسه فکری
  3. واهمه
  4.  اضطراب عمومی
  5.  اضطراب اجتماعی
  6. استرس پس از سانحه

 

درمان اضطراب

 

اثرات درمان اضطراب

بهترین راه های درمان اضطراب در صدد ارائه‌­ی روش­‌هایی برای کنار آمدن با استرس، تجویز دارو برای بهبود علائم، مانند فکر به خودکشی، یا آسان کردن تکنیک های روان درمانی است که در آن به­ منظور بازگرداندن ارتباط تاثیرگذار بین قسمت­‌های کلیدی مغز، اعصاب بصورت مستقیم تحریک می­‌شوند. علاوه بر ، افراد امکان این را دارند با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی انجام میدن ، از رژیم غذایی و ورزش ساده گرفته تا عضو شدن به گروه سرود ، به درمان اضطراب و رفع افسردگی شدید کمک کنند. نتایج حاکی حاصل از این است که روان درمانی حداقل دست کم به اندازه‌­ مصرف کمی دارو تاثیرگذار عمل می­‌کند و ترکیب این دو روش برای بسیاری از افراد بهترین نتیجه را به همراه دارد.

حتما بخوانید
بیماری افسردگی و راه های درمان آن

افراد به کمک روان شناس معضلاتی را که باعث برانگیخته شدن افسردگی می­‌شود یا به استمراری آن دامن می­‌زند، تشخیص داده می شوند.  یک مشاور یا روانشناس می تواند به شما در پیدا کردن راه هایی برای مدیریت و کم کردن استرس کمک کند.

اگر استرس شما مزمن و بسیار طولانی مدت شده است یا با سردردای روزانه، محکم شدن فک، دردهای عضلانی و یا کسالتی مداوم همراه است، با یک مشاوره خانواده مشورت کنید. اگر احساس پریشانی می کنید، افکار مطرود دارید و یا دچار حملات هراس و طمع شدید می شوید، باید به یک مشاور برای درمان مشکل اضطراب مراجعه کنید.

 

رویکرد شناسی رفتاری

درمان روان شناسی رفتاری برای انواع متفاوت آشفتگی های اضطرابی از جمله اختلال هراس، اختلال اضطراب و اختلال اضطراب فراگیر شده بسیار تاثیرگذار است. فرضیه این است که بررسی افکار و برداشت های منفی شما برای تقویت و مثبت شدن می تواند تغییر کند می تواند برای اداره اضطراب مفید باشد. براساس فرض میکنیم که ، آنچه در مورد موقعیت ها می آموزید در تعیین احساس شما از آنچه در واقع در آن شرایط اتفاق می افتد مهم تر است.

افکار منفور طمع و اضطراب را بدتر می کند. بنابراین، هدف درمان روان شناسی رفتاری  افکار منفی غیر منطقی و جایگزینی آنها با برداشت های دقیق تر و واقعی تر است. این فرایند به بهترین وجه با یک درمانگر خوب انجام می شود زیرا شناسایی افکار غیرمنطقی بسیار سخت است.

به عنوان مثال، شما ممکن است افکارات «سیاه و سفید» داشته باشید، جایی که فرض کنید همه چیز بده یا همه خوب است. در این واسطه، شما این افکار را جایگزین این درک واقع بینانه تر می کنید که بین سایه ها زیادی وجود دارد. استفاده از تکنیک ها و ترفند های درمان روان شناسی رفتاری عملی است، اما هنگامی که شما شروع به شناسایی فوبیا و اضطراب و عوامل محرک خود کردید، می توانید مهارت های متقابلی را که در درمان روان شناسی رفتاری یاد می گیرید برای اداره اضطراب، وحشت و نگرانی یاد بگیرید.

Rate this post

دررمان مشکلات روانیمشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *